Už aj zákazníci IP TV sa môžu tešiť na lepšiu kvalitu obrazu a nižší dátový tok. Najmodernejší kodek HEVC prichádza spolu s novým set-top boxom Antik SmartTVBox Nano 3 za nezmenenú cenu 89 eur. Nový set-top-box zároveň podporuje aj ultra HD vysielanie.

„Zavedenie technológie HEVC nám umožnilo viditeľne zlepšiť obraz najmä v HD a zároveň spustiť vysielanie aj v nižších dátových rýchlostiach, vďaka ktorým si našu TV vychutnajú aj klienti s pomalším internetom,“ uviedol manažér pre televízne služby Antiku Vlastimil Lakatoš.

Nový HEVC kodek Antik nasadil pri najsledovanejších kanáloch. Najnovšia technológia umožňuje zvýšiť jemnosť kompresie obrazu v tých častiach, ktoré to vyžadujú. Ide napríklad o tváre postáv, či detailnejšie vzory.

Naopak tam, kde sa veľké detaily nenachádzajú, dochádza k zníženiu. Týmto spôsobom prináša HEVC/H.265 kodek vyššiu kvalitu a zároveň nižší dátový tok pri rovnakej kvalite ako kodek MPEG4/H.264.

Charakteristika Antik SmartTVBox Nano 3

Vďaka televíznemu boxu môžete za úvodný jednorázový poplatok sledovať desiatky televíznych kanálov bez mesačných poplatkov. Samotný box  stačí pripojiť k internetu s rýchlosťou minimálne 2 Mbit/s v prípade SD vysielania. Na sledovanie vysielania v HD kvalite je vyžadovaná rýchlosť aspoň 5 Mbit/s. Samotný box je pritom malý a má rozmery iba 115 x 115 x 32 mm.

Medzi jeho prednosti okrem možnosti bezplatného sledovania televíznych a radiových staníc patrí aj integrovaný prehliadač YouTube či prehrávanie multimédií z externého HDD alebo USB, vďaka čomu sa dá aj starší televízor premeniť na Smart TV. Zároveň  box slúži aj ako brána na pripojenie domácich inteligentných senzorov Antik Smart Home.

FOTO: Touch IT