Najnovší Smart TV Box za necelých 90 eur. V malom balení ponúka okrem sledovania digitálnej televízie s desiatkami televíznych programov bez ďalších mesačných poplatkov iba prostredníctvom internetu aj viaceré interaktívne a smart funkcie.

V základnom balíku je viac ako 30 slovenských a českých programov, zároveň je v ponuke kompletné portfólio slovenských rádií. Ďalšie kanály je možné získať za mesačný poplatok.

Na sledovanie digitálnej TV od Antiku postačí internetové pripojenie.Najnovší box má zabudované dokonca Wi-Fi, takže konektivita je zabezpečená aj bezdrôtovo.

Pre nerušené sledovanie TV pritom postačí internetové pripojenie s rýchlosťou od 2 Mbps v prípade SD vysielania. Na sledovanie kanálov v HD kvalite je potrebné pripojenie s rýchlosťou od 5 Mbps. Antik zároveň nedávno vylepšil používaný kodek, vďaka ktorému zabezpečil nižší dátový tok a lepšiu kvalitu vysielania.

Použitie nového kodeku zabezpečuje lepšiu konverziu, nižší dátový tok pri zachovaní kvality

Antik Smart TV Box Nano k televízoru pripojíte pomocou HDMI, prípadne je možnosť zvoliť aj prenos obrazu a zvuku pomocou Cinch. Na pripojenie k internetu poslúži spomínané Wi-Fi, prípadne je box možné k sieti pripojiť aj prostredníctvo štandardného LAN konektora.

Na zadnej strane sa taktiež nachádza USB konektor, pomocou ktorého sa dá k zariadeniu pripojiť externé úložisko — USB kľúč, či HDD. Úplná lahôdka je možnosť pripojiť externý infra snímač pre diaľkové ovládanie, ktorý sa nachádza v balení. Vďaka tomu môžete celý box schovať do poličky, alebo za televízor.

K dispozícii sú štandardné konektory (Foto: Živé.sk)

Samozrejmosťou v prípade digitálnej TV Antiku je kompletný elektronický programový sprievodca. Ten ponúka informácie o programovej ponuke na 15 dní dopredu, vrátane všetkých detailov o vysielaní.

Zaujímavý je 20-dňový Archív, ktorý je rozdelený na kategórie, no tiež viete radiť obsah podľa dátumu. Nechýba ani vyhľadávanie. Po spustení programu je možné sa k prehrávanému obsahu kedykoľvek vrátiť a prehrávať od posledného sledovaného bodu.

Smart TV Box Nano premení akýkoľvek televízor na inteligentný. Pokiaľ vám teda chýbajú “smart” funkcie, táto šikovná škatuľka sa vaše potreby pokúsi uspokojiť.

Prehľadné a svižné prostredie

Najnovší box má zabudovaný YouTube prehrávač. Musím ale skonštatovať, že bez pripojenej klávesnice je zadávanie znakov pomocou diaľkového ovládača veľmi zdĺhavé. Antik aj na toto myslel a preto má v ponuke multimediálnu klávesnicu.

Ďalšiu vec, ktorú musím oceniť je integrovaný multimediálny prehrávač. Ten využijete napríklad na prehrávanie fotografií, videí a filmov z USB kľúča či externého disku. Príjemným doplnkom je aj počasie a možnosť sledovať webkamery s pohľadom na frekventované križovatky najmä v Košiciach.

Nový box môže zároveň slúžiť aj ako centrum inteligentnej domácnosti.Antik ponúka viaceré “smart-home” produkty. Okrem kamerových systémov musím spomenúť aj radiátorovú hlavicu, LED žiarovku, nástenný vypínač, inteligentnú zásuvku či biometrickú váhu.

Antik Smart TV Box Nano (Foto: Živé.sk)

Antik Smart TV Box je veľmi zaujímavá služba. Jej výhodou je, hoci sa tým prevádzkovateľ nechváli, že funguje aj v zahraničí. Najnovší box vyniká podporou 4K/UHD a inteligentnými funkciami. Rýchlosť boxu je taktiež nadpriemerná. Za plus považujem výbornú softvérovú podporu zo strany výrobcu.

Vzhľadom na cenu, celkovú kvalitu obrazu a fakt, že po zakúpení boxu máte možnosť sledovať desiatky televíznych programov iba prostredníctvom internetu bez akýkoľvek mesačných poplatkov, považujem Antik Smart TV Box za mimoriadne vydarený produkt. Do budúcna sa však nedá spoplatnenie napríklad TV Markíza jednoznačne vylúčiť. Jediná vec, z ktorej môžete mať obavy je existencia FUP — napr. na ADSL či VDSL pripojení.